Skip Navigation Links

4.Türk Pediatri Kurumu Manisa Şubesi Sempozyumu 13 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşmiştir

(13 Eylül 2012)

4.Türk Pediatri Kurumu Manisa Şubesi Sempozyumu başarıyla gerçekleştirildi.

13 Eylül 2012 tarihinde Manisa’da " 1.Manisa Pediatri Buluşması " konsepti ile Türk pediatri Kurumu Manisa Şubesinin her yıl düzenlenmekte olduğu sempozyum başarı ile gerçekleştirildi. Sempozyuma Manisa ve İzmir’den 86 uzman ve asistan katılımı oluştu. Sempozyumumuzun bu yıl ki konusu ve Pediatrist arkadaşlarımızın buluşma nedeni " Yenidoğanda güncel sorunlar " idi.

Ege bölgesinin önde gelen Yeni doğan anabilim dalı öğretim üyeleri ile yine Manisa ve İzmir’den katılan pediatri asistanı ve uzmanları bir araya geldi. Sempozyumun açılış konuşması yapan Türk Pediatri Kurumu Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan YÜKSEL;

" Türk pediatri kurumunun ana hedefleri ile Manisa Şubemizin hedeflerinin paralel bir şekilde yürütüldüğünün bu nedenle; mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası Pediatri eğitimi kapsamında bütün disiplinlerle birlikte Türk Pediatri Kurumu Manisa Şubesi olarak bu eğitime 5 yıldır düzenli olarak devam edildiğini " belirtti. Daha sonra Yeni doğan solunum yolu hastalıkları ile ilgili olarak Prof. Dr. Nilgün KÜLTÜRSAY, Prof. Dr. Nuray DUMAN, Prof. Dr. Şenol COŞKUN, Prof. Dr. Hasan YÜKSEL, Doç.Dr. Demet ÇAM, Yrd. Doç. Dr. Gökmen BİLGİLİ konuşmalarını Prof Dr Erhun Kasırga’ nın panel başkanlığında yaptı.

Yenidoğan solunum sıkıntısı siyanetik hastalıkları ve Yeni doğan ile ilişkili kronik solunum yolu problemleri ayrıntısı ile tartışıldı. Aynı zamanda Manisa’nın tek yeni doğan yoğun bakım ünitesi olan Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Yeni doğan Yoğun bakım biriminin tanıtımı yapıldı.

Katılımcıların oturumları sonuna kadar dikkatle takip ettiği sempozyum Türk Pediatri Kurumu Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan YÜKSEL’in kapanış konuşması ile sona erdi.

Duyuru

Duyuruya ulaşmak için tıklayınız

Fotoğraflar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Prof. Dr. Özdemir İlter Yurtdışı Eğitim Bursu
Türk Pediatri Kurumu'ndan Yenidoğan Tarama Programı Hakkında Bilgilendirme
Türk Pediatri Kurumu'ndan Yenidoğan Tarama Programı Hakkında Bilgilendirme
Türk Pediatri Kurumu'ndan Aşılar Hakkında Bilgilendirme
TTB Bilirkişilik Temel Eğitim
 
Tel: 0212 632 86 33
Fax: 0212 632 86 33

Halaskargazi mah. Rumeli cad. Nur apt. No:35-37 Kat:3 Daire:6 ŞİŞLİ- İSTANBUL
LookUs & Online Makale